برنامه ریزی و مدیریت رویداد

EventPlan > بلاگ > blog > برنامه ریزی و مدیریت رویداد

برنامه ریزی و مدیریت رویداد

مهر ۲۴, ۱۳۹۸ | blog

برنامه ریزی رویداد فرآیند مدیریت یک رویداد مانند جلسه، نمایشگاه تجاری، مراسم، مهمانی و یا همایش است. برنامه ریزی رویداد فرآیندی است که شامل تعیین بودجه، مشخص کردن زمانبندی، انتخاب و رزرو محل برگزاری رویداد، اخذ مجوز، برنامه ریزی و هماهنگی برای پذیرایی، هماهنگی حمل و نقل، تنظیم تجهیزات و امکانات، مدیریت ریسک و تدوین برنامه ها است.

 

تعریف رسمی برگزاری رویداد

برنامه ریزی رویداد شامل هماهنگی همه جزئیات جلسات، از بلندگوها و محل جلسات گرفته تا تامین ابزار و تجهیزات صوتی و تصویری. برنامه ریزی رویداد با تعیین هدفی که سازمان قصد رسیدن به آن را دارد شروع می شود. کسانی که برای سازمان برنامه ریزی می کنند محتوا و موضوع رویداد ها را تهیه می کنند تا از این طریق اطلاعات مد نظر سازمان را به بهترین وجه ارائه دهند. به عبارتی دیگر برگزار کنندگان رویداد وظیفه انتخاب محل برگزاری جلسات، انتخاب شرکت کنندگان و چگونگی ارائه اطلاعات را بر عهده دارند.
برنامه ریزی برای رویداد یک کار پر استرس است که در صورت عدم آشنایی با اصول آن، می تواند به یک کار پر ریسک و ناخوشایند تبدیل شود. کسی که وظیفه برنامه ریزی و برگزاری رویداد را بر عهده می گیرد باید چندین کار را همزمان انجام دهد و گروه های مختلفی را برای اجرای وظایف با یکدیگر هماهنگ کند.
برنامه ریزی رویداد، هنری است که نیاز به انرژی و تجربه بالایی دارد تا به شما کمک کند که بیشترین بهره را از برگزاری رویداد مورد نظر ببرید. طراحی و اجرای یک رویداد، خواه یک جلسه باشد یا یک نمایشگاه تجاری یا هر نوع رویداد دیگری، از بسیاری جهات قابل مقایسه با کارگردانی یک اجرای زنده است. در این فرآیند انتخاب محل مناسب، نحوه برخورد و ملاقات با شرکت کنندگان، تعیین ترتیب اجرای فعالیت ها و تامین محتوای مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است که نیاز به تخصص و مهارت در این زمینه دارد. مدیریت برگزاری رویداد به صورت اصولی و تخصصی می تواند باعث ایجاد فرصت ها و موقعیت های مناسبی برای پیشرفت در زمینه های مختلف شود.

برگزاری رویداد
0
برچسب ها:

admin admin نویسنده:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *